Elfeledett kapcsolódás – installációk a Budai Arborétumban

Koncepció:   ZSIGMOND Kincső, ROSZA Anna Szófia,
BESZE Viola Zelmira
Csapatvezető: ALMÁSI Balázs, TÓTH Barnabás
Alkotók:   MATE TTDI Kert- és Suabadtértervezési Tanszék MA tájépítész és kertművész elsőéves mesterszakos hallgatói 2026
Esemény:  Hallgatói projekt a Tájépítészeti grafika és vizuális kommunikáció 1. c. tárgy keretében.
Helyszín:   Budai Arborétum alsó kert, Budapest
Időpont:    2026. április 30.
Kiemelt támogató: ORMOS IMRE ALAPÍTVÁNY
Fotók:   ALMÁSI Balázs

A körkörös nyomvonalon haladó lábnyomok azt jelképezik, hogy az idő múlásával fokozatosan elveszítettük élő kapcsolatunkat a természeti környezettel. Amikor kilépünk a természetbe, gyakran csak saját, szűkre szabott köreinket rójuk: jelen vagyunk ugyan, mégsem figyelünk igazán. Nem tekintünk körül kellő nyitottsággal, miközben azt hisszük, hogy már látjuk és értjük a lényeget. Az installáció erre az ellentmondásra irányítja a figyelmet: arra, hogy a természet valódi megtapasztalásához nem elég áthaladni a tájon, meg is kell tanulnunk újra érzékelni azt.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.