Koncepció: ZSIGMOND Kincső, ROSZA Anna Szófia,
BESZE Viola Zelmira
Csapatvezető: ALMÁSI Balázs, TÓTH Barnabás
Alkotók: MATE TTDI Kert- és Suabadtértervezési Tanszék MA tájépítész és kertművész elsőéves mesterszakos hallgatói 2026
Esemény: Hallgatói projekt a Tájépítészeti grafika és vizuális kommunikáció 1. c. tárgy keretében.
Helyszín: Budai Arborétum alsó kert, Budapest
Időpont: 2026. április 30.
Kiemelt támogató: ORMOS IMRE ALAPÍTVÁNY
Fotók: ALMÁSI Balázs

A körkörös nyomvonalon haladó lábnyomok azt jelképezik, hogy az idő múlásával fokozatosan elveszítettük élő kapcsolatunkat a természeti környezettel. Amikor kilépünk a természetbe, gyakran csak saját, szűkre szabott köreinket rójuk: jelen vagyunk ugyan, mégsem figyelünk igazán. Nem tekintünk körül kellő nyitottsággal, miközben azt hisszük, hogy már látjuk és értjük a lényeget. Az installáció erre az ellentmondásra irányítja a figyelmet: arra, hogy a természet valódi megtapasztalásához nem elég áthaladni a tájon, meg is kell tanulnunk újra érzékelni azt.



